Recent News
Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, u których zdiagnozowano celiakię, które wykazują nieceliakalną wrażliwość na gluten lub alergię na pszenicę.

Kiedy patrzysz na diety bezglutenowe i ile osób może z nich skorzystać, liczby są dość interesujące. Około 0,7% całej populacji Stanów Zjednoczonych cierpi na celiakię. Ci ludzie prawie bez wątpienia skorzystają z diety bezglutenowej.

Patrząc na badania oparte na interwencji, około 7-8% uczestników twierdzi, że ma nieceliakalną wrażliwość na gluten. Więc łącząc te liczby może być tak, że około 1 na 10 osób może mieć pewne korzyści dla ich zdrowia i życia, jeśli unikają glutenu.

Jak łatwo jest przestrzegać diety?

Przestrzeganie diety bezglutenowej dosłownie nigdy nie było łatwiejsze. W ciągu ostatnich 10 lat rynek żywności bezglutenowej eksplodował i stanowił 2,14 miliarda dolarów w sprzedaży spożywczej w 2014 r.8 Oznacza to, że znalezienie opcji żywnościowych do przestrzegania diety bezglutenowej jest znacznie łatwiejsze.

Pomimo ogromnego wzrostu wyboru żywności oraz restauracji bardziej świadomych obecności glutenu w ich żywności, nadal może to być restrykcyjny styl życia, ponieważ wymaga pominięcia szerokiej gamy produktów spożywczych, w tym zawierających pszenicę chlebów, makaronów, ciastek i innych wypieków.

Z myślą i starannością, dieta bezglutenowa może być dość łatwo wdrożona w obecnym wieku.

Badania naukowe i interpretacja danych

Pomimo ogromnego wzrostu zainteresowania wśród społeczności zdrowotnej i fitness, większość badań dotyczących glutenu jest ograniczona do celiakii, nieceliakalnej wrażliwości na gluten oraz prób zrozumienia, jak działa on w jelitach.

Istnieją ograniczone, dobrze kontrolowane badania wykonane u ludzi, aby odpowiedzieć na pytanie „czy usunięcie glutenu poprawia zdrowie u osób bez celiakii lub nieceliakalnej wrażliwości na gluten”.

Utrata tłuszczu

Do tej pory nie ma dowodów na to, że przestrzeganie diety Gluten Free powoduje utratę tłuszczu, gdy wszystko inne jest równe.

Jednak ludzie często tracą na wadze podczas stosowania diety bezglutenowej, gdy usuwają zboża z diety, co często powoduje znaczne zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *