Recent News
Otyłość

„Wiemy teraz, że otyłość jest chorobą przewlekłą, spowodowaną zmianami metabolicznymi i hormonalnymi, z wpływami genetyki, stresu i czynników na poziomie społeczności. A to oznacza, że czasami najlepiej jest ją leczyć za pomocą leków i operacji oprócz zmiany stylu życia” – mówi Oshman, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Medycyny Rodzinnej. „Tak jak ludzie z cukrzycą mogą zarządzać swoim stanem za pomocą zmiany stylu życia, ale niektórzy potrzebują leków, to samo dotyczy otyłości. Traktowanie otyłości jako choroby przewlekłej w opiece podstawowej, z podobnie stopniowanym, spersonalizowanym podejściem, ma sens.”

Konflikt ubezpieczeniowy

Jedna duża przeszkoda: brak pokrycia ubezpieczeniowego dla szeregu zatwierdzonych przez FDA leków, które leczą otyłość. Badania wykazały, że mogą one pomóc osobie z otyłością stracić do 15% masy ciała, znacznie więcej niż 5%, które dieta i ćwiczenia mogą osiągnąć przy zgodnym, trwałym wysiłku.

Ale bez ubezpieczenia, te leki pozostają poza zasięgiem dla wielu, zwłaszcza ludzi żyjących z niższych dochodów, Oshman i Griauzde zauważyć.

Dlatego też obaj lekarze połączyli siły, aby przedstawić dowody na temat kosztów i potencjalnego wpływu leków zarządowi, który nadzoruje pokrycie kosztów leków na receptę w Michigan.

Te informacje pomogły doprowadzić do zatwierdzenia pokrycia takich leków tej wiosny dla Michiganders z Medicaid ubezpieczenia, którzy mają otyłość (zdefiniowane jako wskaźnik masy ciała ponad 30 kg/m2). Pokrycie leków obejmuje również osoby z nadwagą (BMI między 27 a 30 kg/m2), które mają również czynnik ryzyka związany z wagą, taki jak nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca typu 2, podwyższony cholesterol lub bezdech senny.

Rosnąca liczba stanów – ale wciąż mniej niż połowa – przyjęła podobne przepisy dla swoich populacji Medicaid. Veterans Health Administration również pokrywa leki dla weteranów w swoich klinikach.

Ale Medicare nadal nie obejmuje tych leków dla osób powyżej 65 roku życia z otyłością, z powodu przepisu w części D programu leków na receptę, który wyklucza pokrycie leków kontroli wagi. Projekt ustawy wprowadzony w Kongresie w zeszłym roku dąży do zmiany tego stanu rzeczy.

A większość programów leków na receptę oferowanych przez pracodawców nie pokrywa pełnego kosztu leków na otyłość. To sprawia, że pacjenci płacą setki, a nawet tysiące dolarów miesięcznie, jeśli chcą wypróbować zatwierdzony przez FDA lek na otyłość – który być może będzie musiał być przyjmowany przez lata, aby utrzymać wagę.

Aby zmniejszyć zamieszanie, zespół stworzył szybki przewodnik dla lekarzy z Michigan, który zawiera informacje o pokryciu kosztów przez ubezpieczyciela, ograniczeniach pokrycia i kosztach pacjenta.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *