Recent News
Zimowa przejażdżka

Przejażdżki pociągiem wszelkiego rodzaju – od parowozów, które pędzą kilka mil w głąb lasu, po wytrzymałościowe przejażdżki Amtrakiem Superliner, które obejmują cały kontynent – są najbardziej popularne latem. Jednak zimowa podróż może być jeszcze bardziej porywająca. Zamiast podziwiać ruchome krajobrazy z klimatyzowanego wagonu, pasażerowie obserwują góry zmieniające się z zielonych w białe i oblepione soplami konary z ogrzewanego komfortu swoich przytulnych kwater. Pociągi o tematyce świątecznej w okresie od Święta Dziękczynienia do Nowego Roku to dodatkowa porcja zabawy, zwłaszcza dla rodzin. Oto osiem wakacyjnych podróży, które pozwolą uczcić ten sezon. Wszyscy na pokład!

Ekspres Polarny, książka dla dzieci nagrodzona Medalem Caldecotta i film z Tomem Hanksem, jest odtwarzany w 40 pociągach Ekspresu Polarnego w 24 stanach (plus osiem pociągów w Kanadzie i Anglii łącznie), co daje ponad milionowi pasażerów rocznie miejsce w pociągu. Historia jest czytana i przedstawiana przez aktorów na pokładzie, podczas gdy Mikołaj, jego elfy i tańczące kucharki, które serwują gorącą czekoladę i smakołyki dodają do zabawy w drodze na „Biegun Północny”. Większość z nich odbywa się na kolejach zabytkowych w malowniczych miejscach, takich jak Wielki Kanion, Mount Rainier i Catskills.

Zimowy pociąg Aurora: Alaska

Ten sezonowy pociąg widokowy jedzie na północ z Anchorage do pokrytych śniegiem szczytów Denali, najwyższej góry Ameryki. Po trzech godzinach jazdy w Talkeetna można odłączyć się od pociągu, aby pojeździć na nartach w cieniu Denali – a przy odrobinie szczęścia zobaczyć łosia przy torach – lub kontynuować podróż przez kolejne dziewięć godzin do Fairbanks, aby zobaczyć epickie zorze polarne. Pociągi odjeżdżają w każdą sobotę rano, a w każdą niedzielę wracają. Wybrane odjazdy w środku tygodnia między Świętem Dziękczynienia a marcem pozwalają na powrót po kilku dniach, jeśli chcesz mieć więcej czasu na zwiedzanie.

Przecinając holenderski kraj w hrabstwie Lancaster, Strasburg jest najstarszą amerykańską linią kolejową działającą od połowy XIX wieku. Usłysz klasyczny wiersz Clementa Clarke’a Moore’a „The Night Before Christmas”, który ożywa w pociągu z opowieściami świątecznymi podczas przejazdu przez wieś. Wycieczki świąteczne obejmują również pociągi z Mikołajem i pociągiem z choinkami – z przystankiem na załadowanie wybranego przez Ciebie drzewka na wagon, aby zabrać je do domu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *