Recent News
Zrównoważona dieta

Skup się na zrównoważonym rozwoju

Twoja dieta będzie bardziej zrównoważona, jeśli nie będziesz hiper skoncentrowana na wyborach żywieniowych. Trwałość jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie diety. Jeśli nie możesz trzymać się diety, jak możesz oczekiwać, że będzie ona działać?

Upewnij się, że jesz odpowiednią ilość kalorii i makroskładników dla swoich celów. Nie stresuj się zbytnio tym, z jakich pokarmów one pochodzą. Osiągnij swoje cele w zakresie makroskładników (w tym błonnika) za pomocą głównie zdrowej żywności, a będzie dobrze.

Bonus: Szybko oblicz swoje cele żywieniowe za pomocą tego kalkulatora makro. Podpowiada on, ile białka, tłuszczu, węglowodanów i błonnika powinieneś spożywać w oparciu o swoje cele.

Błąd nr 5: Niewystarczająca koncentracja na wyborze żywności

Niewystarczające skupienie się na wyborze żywności może być również problemem. Jeśli martwisz się tylko o kalorie i makroelementy, możesz rozwinąć niedobory mikroelementów. Każdy pokarm zawiera różne witaminy i minerały, a jeśli spożywasz te same pokarmy w kółko, możesz mieć braki w składnikach odżywczych.

Popularnym trendem w branży fitness jest IIFYM. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z IIFYM, oznacza to „jeśli pasuje do twoich makr”. Polega na uderzaniu w cele makroskładników (oparte na twoich celach) z pokarmami, które lubisz. Złamało to pojęcie, że istnieją magiczne pokarmy, które musisz jeść, aby być fit.

IIFYM był pozytywną zmianą dla branży, ale niektórzy zmienili jego znaczenie. Używają tego podejścia, aby spróbować dopasować garść śmieciowego jedzenia w swojej diecie, co nie jest tym, do czego zostało przeznaczone. Ci ludzie popełniają błąd, nie skupiając się na tym, skąd pochodzą ich makra.

Naprawa: jedz zróżnicowaną dietę

Pamiętaj, aby włączyć do swojej diety różnorodne pokarmy, zwłaszcza owoce i warzywa. Praktyczną strategią unikania niedoborów mikroelementów jest spożywanie owocu lub warzywa z każdym posiłkiem.

Staraj się osiągnąć swoje cele makroekonomiczne poprzez zdrowe, bogate w składniki odżywcze jedzenie przez większość czasu. Ja bym ograniczył „śmieciowe” jedzenie do około 10-20% całkowitej ilości kalorii. Jest to dobry środek pomiędzy błędem #4 i #5. Sprawia, że dieta jest bardziej zrównoważona, a jednocześnie pozwala uniknąć szansy na niedobory mikroelementów.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *